KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 3328216
*
nr 332 8216
Skulptur
keramik, Gallé, Nancy, (sk), H.25
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gallé keramik konsthantverk nancy skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:05
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19
*
Skulptur
nr 332 8216
Skulptur
keramik, Gallé, Nancy, (sk), H.25
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2004 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gallé keramik konsthantverk nancy skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:05 -
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19